Pred oko 800-injak gledatelja Split Tommy je pobjedom od 2:0 nad Potpićanom otvorio novu sezonu 1.HMNL.

Već na samom početku vidjelo se u kojem će smjeru utakmica teći, pa tako u prve tri minute utakmice bilježimo već tri prilike, pokušali su Perišić, Suton i Rodriguez. U 7.minuti Rodriguez je odlično proigrao Grcića, čiji udarac s 5 metara odlazi malo pored gola. U 10. minuti Split Tommy je poveo preko Rodrigueza. Suton je opalio sa nekih desetak metara, vratar Poptićana obranio a lopta se od Jesusovih prsiju odbija u gol. U 11.minuti gosti su mogli poravnati rezultat no Lalić je zakasnio na drugoj stativi. U 16. minuti Rodriguez i Suton su pripremili priliku za Grcića no njegov udarac brani vratar gostiju. U 17. minuti Perišić je pucao čak tri puta! Prvo je njegov udarac obranio golman, pa je njegov udarac završio u bloku, a nakon novog pokušaja prebacio je cijela vrata. Najbolja prilika za goste bila je u 20. minuti kada je Mataja pogodio vratnicu Luketinovog gola. Sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu ponovno bilježimo tri vrlo dobre situacije za domaćine, no ni Perišić, ni Jakovljević, ni Babić nisu precizni. Rezultat 1:0 je stajao sve do 32. minute kada Pavić zabija za 2:0. Prevario je svog čuvara i sa 7-8 metara zabio u lijevi donji kut. U 35. minuti Ćorluka je pogodio iz indirektnog udarca u živi zid. U 38. minuti su gosti mogli zakomplicirati susret no Cetina kasni na drugoj stativi. Do kraja utakmice nije bilo nekih prilika i Split je zasluženo pobjedio 2:0.

Idući vikend nas očekuje drugo kolo protiv Novog Vremena u Makarskoj.