Odigran je prvi od četiri turnira iz serije Croatia Futsal Masters U-17. Odlični domaćin prvog turnira bila je MNK Aurelia koja je u svojoj dvorani u Vinkovcima organizirala turnir za sve pohvale.

Na Orion futsal Cup 2016. nastupilo je 6 klubova poredanih u dvije grupe, a kao jedan od inicijatora CFM i naš klub sudjelovao na turniru.

MNK Brod

Igrači trenera Duje Maretića nisu najbolje startali na samom turniru te su u grupi nakon nerješenog rezultata 2:2 sa Futsal Dinamo (Radić, Erceg) i poraza 2:1 od MNK Brod (Radić) završili kao posljednji u grupi.

Ždrijeb je u četvrtfinalu dodijelio odličnog domaćina Aureliu i težak zadatak za naše kadete. Na iznenađenje prepune dvorane navijačima domaćih naši momci poveli su 2:0 golovima Radića i Elača. Međutim, nakon nespretne reakcije našeg vratara Čizmića koji dobiva crveni karton, ostajemo bez njega do kraja utakmice. Čizmića na vratima mijenja Zovko koji iako je primio dva pogotka do kraja susreta se ističe svojim obranama, a u ruletu šesteraca brani oba šesterca domaćinima te postaje junak.

U polufinalu ždrijeb nam je donio protivnike iz grupe – MNK Brod. Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a u 2. minuti drugog poluvremena brod dolazi do vodstva. Već minutu nakon Roko Matulić iz šesterca poravnava na 1:1. Tri minute prije kraja susreta Matulić nažalost nije bio precizan i iz akumulacije jer je vratar Broda obranio. Kada su se svi već spremali za novu rundu šesteraca, 40 sekundi prije kraja Brod pogađa za vodstvo i šalje naše momke u borbu za 3. mjesto.

U utakmici za 3.mjesto ponovno suparnik iz grupe, ovaj put Futsal Dinamo. I ponovno su u prvom poluvremenu mreže mirovale, dok su u drugom poluvremenu igrači trenera Maretića dali i zadnje atome snage te zabili 3 gola za pobjedu od 3:0. Redom su pogađali Hrstić, Čizmić i još jednom Hrstić za osvojeno 3. mjesto na 1. turniru serije Croatia Futsal Masters U17.

Spomenimo i kako je Nikola Čizmić osvojio nagradu za najboljeg vratara te ujedno i za člana najbolje petorke turnira. Nikoli je ovo već treća individualna nagrada za najboljeg vratara jer je epitet najboljeg dosd ponio na turnirima u Šibeniku i u Zagrebu.

Nakon osvojenog trećeg mjesta dojmove nam je iznio trener Duje Maretić:

„Prije svega moram čestitati i pohvaliti organizatore turnira iz Aurelije koji su stvarno pokazali kako se na visokoj razini organizira jedno natjecanje. Za moje igrače je ovo dobar rezultat jer su praktički svi novi momci i tek se upoznavaju sa futsalom i njegovim s. Zajedno smo praktički tri tjedna i jako sam zadovoljan njihovim napretkom i onim što su pokazali na samom turniru. Nas sada očekuje dodatan naporan rad na treninzima i uigravanje kako bi što spremniji odigrali turnir kojem smo mi domaćini.“