U derbiju 1. kola 1.HMNL ostvarena je fantastična pobjeda protiv Futsal Dinama! Konačan omjer najbolje oslikava stanje na parketu. Bio je to neizvjestan derbi u kojem su bijeli odigrali odličnu utakmicu, ostvarivši na koncu vrijednu pobjedu, 2:4!

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Mario Blažin
Delegat: Ivan Župan

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Vito Gagulić, Davor Konjuh, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Tomislav Hercigonja, Matija Capar, Matija Đulvat, Ivan Šulentić, Matija Rajh, Kristian Čekol, Ivan Herceg; trener: Mićo Martić

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Maro Đuraš, Matej Fideršek, Tihomir Novak, Nikola Čizmić, Filip Kosor, Duje Vladović, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Alen Marić, Antonio Sekulić; trener: Victor Acosta Garcia

STRIJELCI: 1:0 Grbeša (7′), 1:1 Fideršek (11′), 1:2 Grcić (17′), 2:2 Prgomet (27′), 2:3 Đuraš (35′), 2:4 Ćorluka (40′)

KOMENTAR UTAKMICE:

Prvo kolo i prava poslastica za sve ljubitelje futsala. Modri i bijeli su podjednako doprinijeli dojmu koji nas je 40-ak minuta prikovao za stolice. Futsal Dinamo se predstavio u odličnom svjetlu i opasno nas stiskao prvu polovicu prvog i drugog dijela utakmice. Visoki presing i česte izmjene omogućile su domaćinu da stvara prilike i poentira. U tim trenucima bijeli su se grčevito branili, ali isto tako gubili puno baluna u našoj polovici što je rezultiralo golovima Dinama. Vidljivo je da se naša ekipa još nije u potpunosti uigrala, a nedostajali su Suton i Perić.

Kao što smo već naveli, Dinamo je bio odličan u prvih 7 minuta prvoga dijela što je rezultiralo vodstvom 1:0. Gol je postigao Grbeša izvana na ubacivanje Kanjuha. Nakon primljenog gola, malo po malo smo preuzimali konce igre u svoje noge.

Naznaku povratka u utakmicu vidjeli smo u 10. minuti kada je Novak ubacio za Grcića koji puca i pogađa desnu vratnicu Škorićeva gola. Ništa zato jer već u sljedećoj minuti dolazimo do poravnanja. Akcija je to iz malonogometnih udžbenika u kojoj je sudjelovala cijela ekipa. Prvo je Novak dao pas do Grcića, Grcić lijevo na Đuraša, ovaj povratno na Fideršeka koji iz blizine pogađa svoj prvijenac u 1. HMNL za 1:1!
Kruna bolje igre bio je vodeći gol iz 17. minute kada je Ćorluka izveo udarac iz kuta, pronašao Grcića u sredini kaznenog prostora koji pogađa za prvo vodstvo u susretu 1:2. Do kraja poluvremena Novak je čistio sa gol linije jednu nezgodnu loptu Grbeše, ali sve u svemu rezultat je bio preslika viđenoga na terenu u prvih 20 minuta. Zasluženo minimalno vodstvo.

Drugi dio donio je novi pritisak modrih, ovoga puta još i jači. Opasno smo živjeli tih 10-ak minuta. Najviše problema nam je stvarao Prgomet koji je odlično odigrao pivota i Čekol koji je neprestano bio u prilikama za gol.
Baš Prgomet je postigao izjednačujući gol u 26. minuti. Primio je loptu okrenut leđima golu. Na njemu su bili i Novak i Đuraš. Obojice se nekako oslobodio i pogodio pored nemoćnog Jukića za 2:2.
Nastavili su se opasni napadi Dinama, a s naše strane je Grcić imao priliku ugurati loptu u gol kada ga je proigrao Fideršek u 30. minuti. U 34. minuti nam je zastao dah kada je Čekol sa svoje polovice uhvatio na krivoj nozi istrčalog Jukića. Zatresla se greda, ali ne i mreža. U sljedećoj minuti dolazimo do najvažnijeg trenutka susreta i najljepšeg pogotka. Strijelac je Maro Đuraš koji je petom pronašao put do mreže ispod Škorića za 2:3.
Od ovog gola Dinamo se do kraja utakmice nije oporavio. Pokušali su modri s igračem golmanom u posljednje tri minute, imali jednu izvanrednu priliku kada je Čekol promašio s metra, a nakon još jednog njegovog pokušaja i obrane Jukića, Ćorluka iz prve šalje loptu u prazan gol za velikih 2:4.